Strony Umowy Podwykonawczej po ustaleniu wysokości wynagrodzenia, określają na jakich zasadach odbierane będą poszczególne etapy prac i w jakich terminach nastąpi płatność.
Monthly Archives: maj 2014
Wynagrodzenie podwykonawcy – jak uregulować w umowie
Sposób określenia wynagrodzenia za roboty budowlane nie jest uregulowany zarówno w przepisach kodeksu cywilnego dotyczących umowy o roboty budowlane, jaki i w innych aktach prawnych. W orzecznictwie przyjęło się, że przez analogię można stosować do wynagrodzenia przepisy kodeksu cywilnego dotyczące umowy o dzieło. Zgodnie z zasadą swobody umów art. 353 (1) KC Strony mogą uregulować pomiędzy sobą kwestię wynagrodzenia w sposób dowolny.
Przedmiot Umowy – jeden z najistotniejszych elementów Umowy Podwykonawczej
W Umowie Podwykonawczej jednymi z najistotniejszych elementów są: precyzyjny opis przedmiotu umowy oraz kosztorys. Poniżej prezentuję przykładowe zapisy: Czytaj dalej
Strony Umowy Podwykonawczej – uprawnienia do reprezentacji
Umowa będzie ważna, jeżeli podpiszą ją podmioty uprawnione do reprezentacji spółek, w imieniu których działają. Generalny Wykonawca (GW) z pewnością zadba o to, żeby reprezentacja Podwykonawcy była prawidłowa. Zażąda wypisu z KRS, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące tego, które osoby mogą podpisywać dokumenty w imieniu spółki.